Seri Emlak

Üye ol | Şifremi unuttum
Email Şifre

 
Beşiktaş İnönü Stadyumu Yıkımı Duraklatıldı!
26/07/2013 10:26:17

Yeniden yapımı için çalışmalara başlanan BJK İnönü Stadı'nda yıkım işlemleri devam ederken bir anda duraklatıldı. Bu duaklatılma üzerine Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman bir açıklamada bulundu.

"Beşiktaş şu ana kadar her şeyi legal yaptı. Küçük aksaklıklar olabilir. Bunu da küçük bir kaza olarak görelim. Beşiktaş'ın stadını da projesini de beğendik, bu sebeple onayladık. Yarın sabah saatlerinde yerinde stadı görüp, gezeceğiz ve kurulu toplayacağız. Beşiktaş oraya stadını yapacaktır. Çok endişe edecek bir şey yok. Normal prosedürler de yürümeli. Yarın İnönü'yü inceledikten ve kurul toplantısı yaptıktan sonra kamuoyu ile paylaşırız. " şeklinde konuştu.

2 Haziran'da vurduğu kazma ile yıkımına resmen başlanan tarihi stadın Yeni Açık Tribünü'ndeki çalışmalarda sona gelindi. Tamamen yıkılan tribünde harfiyat çalışmaları yapılırken, aynı anda inşaat için kazık çakma işlemleri de sürüyor. Güvenlik nedeniyle, Iron Maiden konserinin yapılacağı bölgede çalışmalar yavaşlatılırken, konser alanına uzak bölgelerde ise işçilerin ve iş makinalarının demir bağlama ve kazık çakma işlerine devam ettiği görüldü.


Tarihi İnönü Stadyumundayapılacak olan son etkinlik Iron Maiden konseri;

Tarihi İnönü stadyumu, İngiliz rock grubu Iron Maiden'ın yarın vereceği konserle son kez bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Beşiktaş Kulübü ile GSM firması Vodafone arasında yapılan anlaşma gereği bir dizi konser düzenlenen BJK İnönü Stadı'nda Iron Maiden konseri yapılan son etkinlik olacak. Şu ana dek sadece Yeni Açık Tribünü yıkılan statta düzenlenecek konser için yıkım yapılan bölgeye sahne kuruldu. Toprak olan zemine ise konserde kullanılmak üzere örtü serildi. Konserin ardından stattaki yıkım çalışmaları hız kazanacak.
Ayrıca Fikret Orman "Konser için iki günlüğüne ortalık toz duman olmasın diye durdurduk. Konser sonrası devam edecek" dedi. Orman, Beşiktaş Kulübü 'tarihi eser çıktı' iddialarından sonra bizzat kendisinin makamlara başvurarak yetkili kişileri davet ettiğini ve inceleme yapıldığını, herhangi bir şeye rastlanılmadığını söyledi.