Seri Emlak

Üye ol | Şifremi unuttum
Email Şifre

 
Buyaka Apple Türkiye Üssü Olacak
31/07/2013 11:38:09

Apple, Türkiye'de yönetim ofisi açmaya hazırlanıyor. Milliyet'in haberine göre, Apple Türkiye yönetim üssü için İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan Buyaka Yaşam Projesi'nde ofis kiraladı. Edinilen bilgilere göre Apple'ın şimdilik tek kattan oluşan ofisinde yaklaşık 50'ye yakın kişi çalışacak. Apple CEO'su Tim Cook, şirketin Türkiye ofisinin açılışının ardından Apple Store ve iTunes mağazalarının da Türkiye'de de var olacağını açıklamıştı.

Buyaka Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Buyaka yaşam projesinin, alışveriş merkezinin yönetim ve kiralaması, dünyanın önde gelen gayrimenkul ve mülk yönetimi şirketlerinden Alman Bilfinger Real Estate Mülk Yönetim Hizmetleri tarafından yürütülüyor.
Bilfinger Holding'in kökleri 130 yıl öncesine kadar dayanıyor. Dünyada 66 bin çalışana ve 10 milyar euro üzerinde yıllık ciroya sahip olan Bilfinger tesis yönetimi, endüstri teknolojileri, enerji tesisleri, gayrimenkul yönetim hizmetleri alanlarında iş yapıyor. Bilfinger'in grup şirketlerinden Bilfinger Real Estate ise dünya genelinde 3 bin ofis, 90 adet lojistik ve depolama tesisiyle 61 alışveriş merkezi yönetiyor.