Seri Emlak

Üye ol | Şifremi unuttum
Email Şifre

 
Göztepe Dumankaya İkon Test Edildi
01/08/2013 10:43:17

Dumankaya İnşaat'ın Göztepe'de yükselen İkon projesi için "Oturma, kayma var" söylentilerine yanıt veren Barış Dumankaya, İTÜ'den bu söylentilerin doğru olmadığına dair zemin etüd raporu aldıklarını belirtti. Artan rekabetten dolayı bu şekilde çıkan söylentilerde yalanlanmış oldu.
Dumankaya İkon 1022 konuttan oluşan projede yaşam başladı. %100'ünün satıldığı belirtilen ve %49 oturumun olduğu İkon projesi için dilden dile dolaşan asparagas haberlere cevap veren Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, "Bu durum bir şehir efsanesi haline geldi. Projenin kaydığı, zeminde oturma olduğu söylentileri yayıldı durdu. Projede 3 tane kule var 2 tanesi 42 katlı, 1 tanesi 41 katlı. Bu söylentiler önce twitter üzerinde yayıldı. Böyle bir şey olması mümkün değil. Binalar binlerce tonluk kelepçelerle birbirine bağlı." şeklinde açıklamada bulundu. Dışarıdan bir kulenin 1 kat aşağıda olmasından dolayı böyle bir algı oluşmuş olabileceğini söyleyen Barış Dumankaya, "Emsal hakkı bu kadar olduğu için böyle tasarladık, bu da bizim için tecrübe oldu." şeklinde ifade etti.

Dumankaya İkon hakkında çıkan asparagas haberler üzerine İstanbul Teknik Üniversitesi'nden herhangi bir kayma olmadığını tespit ettirilip, buna dair de rapor aldıklarını belirten Barış Dumankaya, "Binanın 2 milim dahi oynamadığı raporda yazılıyor. Biz tüm daire sahipleriyle bu raporu paylaştık. Dumankaya İkon'da yaşam başladı. Böyle bir şeyin olması imkânsız" dedi. Bu tür söylentilere önceleri cevap vermediklerini belirten Barış Dumankaya, "Biz ne kadar sağlam bir bina yaptığımızı biliyoruz. Bunu da raporlarla tasdikledik ve müşterilerimize bu raporları anlattık. Her hangi bir sorun yok. Kamuoyunu bilgilendirmek adına bu raporları isteyen herkesle paylaşabiliriz" dedi.